ברוקלין / אהוד בנאי – מדריך לשכונה הכי מגניבה בניו יורק: ברוקלין

Brooklyn Post (7 of 11)Fullscreen capture 9112015 110322 PM.bmp

(מתוך האלבום ענה לי / אהוד בנאי)

מתכונים לחגים יש לכם כבר בלי סוף. אני יודע. אז במקום עוד מתכון שיאבד בתהום הנש(נש)יה הנה מה שאתם באמת צריכים: מדריך לאיזור הכי מגניב בניו יורק – ברוקלין. (וכן, זה מדריך אחרי מדריך, ואין מתכון והתמונות קצת מעפנות הפעם… אני יודע, אבל בכל זאת החלטתי לפרסם מהר מהר כי לפי הפייסבוק שלי כו-לכם כבר כאן, מבטיח לחזור לסוּרי במהרה. אה, ובסוף גם יש מפה).

ניו יורק היא עיר שרוצה שיספרו אותה. עיר שבכל פינה מסתתרת בה אטרקציה חדשה. עיר שלכל אחד בה יש גם חיים קצת מחתרתיים, נישה שהיא רק שלו שזר לא יבין, אבל בין 9 מיליון זרים תמיד יהיה מי שיחלוק את אותה הנישה בדיוק. היא עיר שמסעדות סודיות במרתפים ובארים עם דלתות סתרים הם חלק בלתי נפרד ממנה. ומי שגילה את הסוד רוצה שכולם ידעו שגילה וגם שכולם ישמרו את הסוד בשקט בשקט. מי שמרגיש שהצליח להפוך את העיר לשלו, ולו לרגע, רוצה להשוויץ בה, כמו להחזיק יד בפומבי למלך הכיתה שפתאום שם עליך, כדי שכווולם יראו.

אפשר לחיות פה שנים ועדיין לא להספיק לראות שבריר מההצגות, מאית מהתערוכות, לאכול רק בקמצוץ מהמסעדות ולצאת לכלום מהבארים, ניו יורק היא אין סופית. מקום נסגר ומקום נפתח והכל בקומות קומות קומות. ולכן גם כל אחד יחווה את העיר הזאת אחרת ועל פי מה שיחפש ויאפשר לקרות. מסיבות אל תוך הלילה עם סמים ואלכוהול? בבקשה. הרצאות מפי טובי המומחים בתחום ותרבות ממדרגה ראשונה? אין בעיה. או אולי תרבות אנדגראונד אוונגריד? יש בלי סוף. אוכל מדהים ושתייה? רק תבחרו… תנו לעיר לספר את עצמה, תחקרו אותה ברגל כמה שיותר, תהיו סקרנים לגביה, והיא תיפתח גם בפניכם.

(כמה חודשים אחרי פרסום המדריך הזה פרסמתי גם מדריך לניו יורק – אם תלחצו כאן תגיעו אליו)

Brooklyn Post (6 of 11)

דעו שלא תספיקו כלום וזה לא משנה בכלל, כי אי אפשר הכל, והלחץ להפסיד ולא להספיק הוא הסטטוס קוו כאן, הבייס ליין של כל אחד שגר בעיר הזאת ושל כל מי שמבקר בה, תמיד. הוא חלק ממה שהופך אותה למה שהיא – עיר בלי הפסקה. אבל באמת, במלוא מובן המשפט. וכמו שמודעת הסאבווי האהובה עלי אומרת:  אף סיפור טוב לא מתחיל במילים: "הייתי עייף אז נשארתי לישון במלון". אז, יאללה –  לעבודה!

ניו יורק היא עיר שמורכבת מחמישה אזורים/רבעים (Boroughs): Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx ו-Staten Island. כל אזור מחולק לשכונות רבות. על מנהטן יש אין סוף מדריכים אז אני בוחר לא להתמקד בה. אני אנסה לתת מידע שהרבה יותר קשה למצוא במקומות אחרים. אחרי כמה שנים של מגורים כאן ואין סוף מבקרים אני יכול להגיד בוודאות שרוב מוחלט של תיירים לא ממש יוצאים ממנהטן וגם אלה שיוצאים ממנה לא מרחיקים מעבר לשכונת וויליאסמבורג לרוב. פספוס אדיר. למרות שאפשר להנות במנהטן במשך ימים ארוכים, השכונות השקטות של ברוקלין מעניקות חויית תיור טובה לא פחות, והרבה פעמים כיפית ו"מקומית" הרבה יותר. בעצמי, אני משתדל להגיע כמה שיותר לברוקלין ולגלות אותה. האזורים האחרים מעניינים גם הם, אבל אין מה להשוות ואליהם לא הייתי ממליץ דווקא להגיע אלא אם יש לכם הרבה מאוד זמן. אבל ביקורים בשכונות המגניבות של ברוקלין הם עניין שלא כדאי לוותר עליו. שימו לב, ברוקלין ענקית! והיא מחולקת לשכונות שכונות. חלקן מגניבות בטירוף, חלקן סתמיות, חלקן לא מעניינות בכלל ואפילו לא ממש נעימות להסתובבות.

041

הפרויקט הנ"ל הוא נסיון לתת מפת דרך כללית לשכונות המגניבות של ברוקלין. לא מדובר במדריך מפורט עם הצעות רבות, אלא יותר מורה דרך לשכונות ורחובות מרכזיים שיהיו עוגן להסתובבות. בכל מקרה, אני הכי אוהב להגיע לשכונות האלו ולהיאבד בהן, להכיר רחובות חדשים, למצוא בתי קפה שהייתי רוצה לעבור לגור בהם, בארים מעולים שלא שמעתי עליהם ולהסתכל על האנשים. אוייי האנשים. מכל המקומות שביקרתי בהם בעולם האנשים בניו יורק הכי יפים. בניגוד לשמועה שהניו יורקרים לא נחמדים, הם דווקא מנומסים ויעילים מאוד כששואלים אותם שאלות ומאוד. מאוד מאוד. אוהבים להמליץ על המקומות האהובים עליהם. אז במהלך השיטוטים שלכם אל תתביישו לבקש הוראות ולשאול אנשים על המלצות. אבל בשום. פנים. ואופן. אל. אל אל אל אל!!!!! תחסמו להם את המדרכה. כי אז אתם אבודים.

Brooklyn Post (2 of 11)

באופן כללי החוק בברוקלין הוא שככל שהשכונות קרובות יותר למים, או למעשה למנהטן, כך הן יותר נחמדות. ככל שמתרחקים השכונות עניות יותר ופחות נעימות להסתובבות. עם השנים תהליך הג'נטרפיקציה הולך ומשתלט על העיר והוא עושה את זה בקווים צפויים, לפי הרכבות ונוחות ההגעה ממנהטן לשכונה. ברשימה למטה תוכלו למצוא פירוט על השכונות האהובות עלי. חלק אני מכיר יותר וחלק פחות. וזה שלא כללתי שכונה לא אומר שהיא דווקא לא מגניבה… מתוך אלה, אם הייתי צריך לבחור את השכונות שאני חוזר אליהן שוב ושוב: Williamsburg, Caroll Gardens, Red Hook, Greenpoint.

Brooklyn Post (11 of 11)

אז הנה מידע כללי שיעזור להתמצא בשכונות:

Greenpoint – השכונה שנמצאת בקצה ברוקלין לפני שקווינז מתחילה, מדרום גובלת בוויליאמסבורג. שכונה היפסטרית צעירה ומגניבה ונעימה מאוד להסתובבות. מלאה במסעדות, בארים ובתי קפה קטנים וחמודים, במיוחד אהוב עלי הסניף של Bakeri שבו אפשר לראות את העובדות בסרבלי התכלת אופות ועומלות על האוכל. פעם, ממש כשהגעתי לניו יורק, הכרתי את האופה של הסניף הראשון והצטרפתי אליה לאפייה לילית של כל המטעמים. כשאכלתי את הבריוש הטרי שהתחבאה בו קוביית סוכר חום עם גרידת תפוז ולגמתי קפה הפוך מדויק בשש בבוקר, ידעתי שמחת אופה מהי.

בחזרה לשכונה. מגיעים או על ידי ה-G או, וזה בעיני יותר כיף, בהליכה מוויליאמסבורג. קחו את רחוב Franklin ותעלו בו. אחרי זמן קצר שבו הוא יראה לא ממש מעניין הוא יהפוך להיות ממש מגניב. כשהוא יתחיל להראות לכם מגניב תתחילו לעשות שתי וערב לכיוון הנהר בהליכה צפונה. נחמד להגיע עד להאדסון ולהציץ עליו ולגלות מקומות יפים וכיפיים ולדמיין איך זה יהיה לחיות בשכונה הנעימה ולהצטלם על רקעי הגרפיטיים. חוזרים דרך Manhattan Ave הפחות מגניבה, אך מעניינת במיוחד מכיוון שיש בה מלא חנויות של האוכלוסייה הפולנית שחיה באזור. ההליכה על השדרה תוביל אותכם חזרה לוויליאמסבורג.

187

Williamsburg –מעוז ההיפסטרים, המגניבים, האירוניים והיצרתיים. לא סתם יצא לה שם של שכונה סופר מגניבה. מגיעים אליה דרך ה-L ויורדים ב-Bedford או ב-Lorimer. היא מתחלקת ל-Williamsburg  ו-South Williamsburg. הדרום מעניין פחות או יותר עד רחוב South 8 אחריו היא הופכת להיות שכונה חרדית. מעניין, אבל בצורה אחרת לגמרי. מצפונה תמצאו את שכונת גרין פוינט ש-McCarren Park הוא הגבול ביניהן.

הרחובות נספרים לדרום וצפון. רוב האנשים נשארים ברחובות הצפוניים אך גם לדרומיים יש הרבה מה להציע. למשל בית הקפה Freehold שמשקיף על גשר וויליאמסבורג ועל העיר והשקיעות בו נהדרות. עוד קפה נחמד מאוד הוא Blue Bottle Coffee שמגיע מסן פרנסיסקו. נסו את הקפה הקר ניו אורלינז סטייל שטעים במיוחד בגלל העולש בתוכו (עולש, הפה שלי מאוד נהנה להגיד את המילה הזאת). עוד תוכלו למצוא בשכונה את שוק האוכל Smorgasbord על המים בימי שבת במהלך הקיץ, באותו המקום בימי ראשון יש את שוק הפשפשים. גם הסניף המקורי של  Bakeri כאן. סטודיו ליוגה Yoga to the people שהוא על בסיס תרומה לויניאסה ובתשלום קבוע ליוגה החמה. Nighthawk  הוא בית קולנוע שמגיש אוכל ושתייה בזמן הסרט (בעקבות "מאבק" שלו שונה החוק כך שאפשר יהיה להגיש אלכוהול בסרטים), הוא מציג גם סרטים חדשים וגם קלסיקות ומתאים מנות וקוקטיילים לסרט. כרטיסים נמכרים במהירות במיוחד בסופי שבוע ולכן אני ממליץ לקנות מראש באינטרנט. תודה אינטרנט! מלון Wythe מגיש ברנצ'ים מעולים ויש לו באר בקומה העליונה עם נוף יפה של העיר.

לבארים הגאים ראו ניו יורק לגייז. יש בשכונה אינסוף חנויות מעוצבות, מסעדות ברמות שונות והרבה מאוד אווירה. כיף לעשות בה סיבוב ולמצוא את עצמכם או בעצם להיאבד. תתחילו מ-Bedford תעלו בו למעלה עד רחוב 12 ואז תיכנסו פנימה לכיוון הנהר ותתחילו לעשות שתי וערב של רחובות לפי מה שמתחשק לכם. כאמור עד רחוב South 8 מעניין, ואחר כך כבר פחות. בשלב הזה תוכלו להמשיך לכיוון מזרח ולעלות שוב למעלה ברחוב Hooper ולהסתובב ברחובות שממזרח לכביש המהיר. הם קצת פחות מעניינים אבל גם נחמדים מאוד. באר אחד שאני מאוד אוהב כאן הוא Noorman’s Kil שמגיש רק וויסקי וקוקטיילים של וויסקי וטוסטים של גבינה מותכת. מקום כלבבי! נסו את האולד פאשונד ואת הוויסקי סאואר. בימים יפים אפשר לשבת בחצר האחורית הנעימה. נסו גם את Union Pool הוא באר חמוד עם גינה מגניבה שיש בה אזור למדורה ומשאית אוכל קבועה שמוכרת טאקוס טעימים וגם חלל הופעות מוזיקה מגניב מאוד.

Brooklyn Post (4 of 11)

Fort Greene – היא שכונה לא גדולה. אך נעימה מאוד. יש בה פארק מאוד יפה וסביבו רחובות מגניבים. רחובות Dekalb  ו Lafayette  ואלו שביניהם נעימים להתסובבות. על האחרון תמצאו גם את שוק הפשפשים בסופי השבוע. הוא יקר אבל נחמד ונעים ויש בו גם דוכני אוכל ממש שווים. אם תמשיכו עוד קצת על הרחוב תגיעו לקמפוס היפיפה של Prat, אחריו אין עוד הרבה לאן ללכת (כלומר יש מלא, אבל פחות מעניין).

DUMBO (Dumbo – Down Under Manhattan Bridge Overlook) שכונת דמבו היא שכונה שפעם הייתה איזור תעשייה ובשנים האחרונות הפכה להיות איזור אמנות ולופטים יוקרתיים. אפשר לקחת אליה את הסאבווי A/C ולרדת ב-High St וללכת קצת או לקחת את ה-F ולרדת ממש בתוך השכונה בתחנת York. הכי נחמד, אם יש זמן, ללכת את ה-Brooklyn Bridge ממנהטן, מהגשר פונים שמאלה (צפונה). ימינה (דרומה) יקח אותכם לברוקלין הייטס (היפה בעצמה). דמבו היא שכונה קטנה שתחומה בין שני הגשרים.  מסתובבים בין הרחובות והולכים לפארק על המים שלאחרונה התקינו בו מארי גו ראונד  עתיק למראה ויפה שמשקיף על הנוף של מנהטן. יש באזור הרבה סטודיוים של אמנים והשכונה מעניינת ושונה באווירה שלה. במיוחד שווה לבקר בה במהלך פסטיבל האמנות של דמבו שמתרחש באוקטובר כל שנה. 3 ימים של מיצגים, להקות, ריקודים ואירועים נחמדים. אם תמשכיו צפונה תגיעו לשכונונות Vinegar Hill החמודה. יש שם חופן מסעדות, ואווירה נעימה ופרברית מעט. נעים להסתובב וגם קצת הזוי כי היא תחומה בתחנות כוח ענקיות.

164

אם הגעתם עד Vinegar Hill תחזרו חזרה לדמבו ומשם תמשיכו במורד רחוב Water עד שתגיעו לפארק ברוקלין ברידג' (Brooklyn Bridge Park). הפארק בשנים האחרונות עובר שיפוצים והרחבות והיום יש בו הכל! נוף נהדר של העיר, מדשאות, מסלול אופניים, מגרשי ספורט מכל המינים, מנגלים לשימוש הציבור, שביל אופניים, בריכה חינמית בקיץ והקרנות סרטים חינמיות ועוד ועוד. מאוד נעים להסתובב ולנוח בו. מה שחסר באזור זה יותר חנויות ממכר אוכל. כל המדריכים אומרים לאכול פיצה בגרימלדיז וגלידה ב-ברוקלין אייס קרים פאקטורי. טעמתי את שניהם. טעים, כן? שווה עמידה בתור ארוך? בהחלט לא. לאחרונה נפתחים עוד דברים באזור כמו Shake Shack שהיא רשת המבורגרים ונקניקניות (תטעמו את ה-Frozen Custard  המעולה!) מאוד טעימה. אז או שתתכוננו עם פיקניק מראש, נגיד מדמבו, או שתתכוננו לאפשרויות לא מאוד רבות ולאולי תורים. הפארק נמצא על המים. ממש מעליו נמצאת הטיילת של ברוקלין הייטס. אותו הנוף רק מזווית אחרת, פלוס מקבלים הצצה לבתים היפיפיים של השכונה. לאחרונה נבנה גשר יפה שעובר מעל הכביש הראשי ומקשר בין הטיילת לפארק. תוספת מבורכת וחשובה שמקלה מאוד על המעבר בין שתי שכיות החמדה האלו.

044

Brooklyn Heights – השכונה הראשונה של ברוקלין. היום שכונת סופר יוקרה עם בתים מהממים, רחובות פסטורליים ויפיפיים שנעים ללכת ביניהם. כשמגיעים אליה בהליכה מגשר ברוקלין פונים בסופו ימינה ויורדים לעבר הטיילת היפה שמדגמנת נופים מרשימים של העיר. הולכים את כולה (כקילומטר אחד) ויוצאים בשכונה. ממשיכים להסתובב בה ומגיעים אולי למרכז קטן שבו שוכן קפה Iris הקטן והנעים. הגבול שלה הוא רחוב Atlantic ההומה.

fire esfapes

Caroll Gardens – היא שכונה נהדרת ואהובה עלי מאוד. למה? כי נעים להסתובב ברחובות שלה ויש בה מבחר ענק של בארים, מסעדות ובתי קפה חמודים. כמו כל שאר השכונות החמודות בברוקלין, אבל גם קצת אחרת. יורדים בתחנה של ה-F Carrol st והולכים את רחוב Smith עד רחוב Altalntic Ave ההומה. פונים ממנו חזרה לכיוון ממנו באנו על רחוב Court. מלא מסעדות איטלקיות חמודות בשכונה הזאת. במיוחד נחמד לשבת בבאר עם גינה בחוץ כמו Zombie Hut הידידותי. ממשיכים דרומה על הרחובות עד West 9th street. כשמגיעים אליו, או שחוזרים על עקבותיכם, או שיוצאים למסע רגלי בעקבות הג'נטרפיקציה לשכונת:

Gowanus המתפתחת (על שם תעלת המים) ממשיכים מזרחה על רחוב 9 עד שמגיעים לשדרה ה-3 (מבלבל, אני יודע – אבל ברוקלין מנסה בפחות הצלחה, לחקות את הסדר המופתי של מנהטן). עולים בשדרה השלישית צפונה ומציצים בחנויות, אחת מגניבה במיוחד היא Twig שמתמחה באקווריומים קטנים שהם מערכות אקולוגיות שלמות בעיצובים יפיפיים ויקרים בהיסטריה. בנוסף שתי פנינים רציניות מתחבאות בשכונה הזאת: Film Biz Recycling שעל רחוב President הוא מרתף ע-נ-ק שממחזר אביזרים לסרטים. מסודר באלגנטיות מפתה, מתחדש כל יום, חוויה רצינית. אל תיבהלו מזה שצריך ללחוץ על זמזם וללכת במסדרונות שנראה שאינם מובילים לשום מקום. לכו על זה, לא תתחרטו. בנוסף, נכון יש באמריקה מלא אולמות של באולינג? אז בדיוק על אותו עקרון, רק בעיצוב הכי מגניב וכיפי שאפשר לדמיין, אולם של Shuffleboard. מה זה? לא בדיוק יודע. משחק שדוחפים בו דסקיות על הרצפה או משהו. אבל כל כך נעים שם, ויש באר מלא, ומוזיקה נעימה, ומשאית אוכל קבועה שמחליפה שפים כל יום ובינגו דראג קווינז ברביעי, ומסיבות ריקודים בשבת. קיצוווווור, תעשו שם הפסקה, זה מה זה שווה. וממש צמוד גלידריה מעולה, אם זה הקטע שלכם

Red Hook – היא שכונה מעניינת במיוחד בבורקלין. היא נהרסה לגמרי אחרי סופת סנדי ושוקמה מאז. כתבתי עליה קצת בפוסט הראשון שלי. השכונה בתנופת פיתוח וג'נטרפיקציה בשנים האחרונות ויש בה מלא פרויקטים מעניינים ויפים, גלריות מפתיעות ואוכל טעים טעים. היא לא נמצאת בטו דו ליסט הרגיל של ניו יורק, בעיקר מכיוון שהתחבורה אליה לא נוחה במיוחד. אין סאבוואי ישיר אליה. צריך להגיע באוטובוס (B-61) או במעבורת (מיד פרטים – זה בחינם!). במהלך השבוע היא די מנומנת ולכן אם באים לבקר בה כדאי לעשות את זה בסופי השבוע, אז היא מתמלאת בחיים. היא הבית של איקאה ניו יורק. איקאה היא לא יעד תיירותי מעניין במיוחד (תלוי למי…), אבל השוודית הנדיבה מספקת מעבורת בין מנהטן ועד אליה ובחזרה בחינם בסופי השבוע ($5 בימי חול). את המעבורת לוקחים מ  Pier 11.

Brooklyn Post (8 of 11)

מתחילים את הסיבוב בהליכה על פארק איקאה שנמצא על המים לכיוון מערב. יופי של נופים. כשמגיעים לרחוב Van Brunt פונים עליו לכיוון צפון. זה רחוב חמוד ביותר שקמו עליו בשנים האחרונות כל מיני בתי קפה, מסעדות, גלריות וחנויות הזויות. שתי תחנות נחמדות במיוחד לדעתי הן: The Good Fork – מסעדה שהעיצוב שלה מהמם, עם גינה קטנה מאחור.  Hope and Anchor – ביתו של הג'ינג'ר אייל הביתי המפורסם מהפוסט הראשון בבלוג.

בשכונה יש כל מיני פרויקטים קסומים נוספים שאני בטח עוד לא גיליתי. אבל עוד כמה פנינים שאני  כן יודע עליהן: Pier 41 – ביקור ברד הוק לא מושלם בלי קי ליים פאי הכי טעים בעולם. קונים אותו ב Steve's Authentic Key Lime Pies. אפשר אישי, אפשר גדול ואפשר גם… קטן מצופה בשוקולד מריר על מקל של ארטיק. אני יודע. אתם לא כל כך אוהבי קי ליים פאי. גם אני לא. אבל את זה שווה לנסות. קחו אותו ותאכלו אותו בפארק שמשקיף לגברת חירות.

130

אם ממשיכים על המזח (מספר 41) שבו נמצאת חנות הפאיים, יש עוד אטרקציות כמו חנות אמנות מקסיקנית, אמני זכוכית ויקב היין של רד הוק שמציע סיורים נחמדים וטעימות. הכל לנוף אורבני תעשייתי עוצר נשימה. Cacao Prieto – מקום הזוי ומרשים שמשתמש בפולי קקאו מהחווה המשפחתית של הבעלים ברפובליקה הדומיניקנית ומייצר שוקולד ושיכרים למיניהם. – Brooklyn Collective האנגר ענק שמארח אמנים שונים. גם סטודיו מעניין וגם מרחב שבו אמנים מציגים את עבודתם. הגינה יפה במיוחד. סעו לרד הוק. כיף שם ממש.

008

Park Slope – שכונה שאני לא יודע עליה מספיק, אך גם מאוד נחשבת ונעימה להתסובבות על השדרות – 5, 6, 7.

Bushwick – מספרים שהיום היא שיא המגניבות והתרבות האלטרנטיבית. אני לא מכיר אותה מספיק, אבל אם אתם הרפתקנים (ואתם הרי הרפתקנים!) לכו לבקר בה ולגלות הפתעות.

Brooklyn Post (10 of 11)

והנה שוב קישור למדריך שכתבתי על ניו יורק

רוצים עוד מידע על ניו יורק? הנה הפוסטים האהובים עלי מבלוגים חברים:

אז מה את עושה כל היום 1

אז מה את עושה כל היום 2

דברים בעלמה – צ'יינה טאון

דברים בעלמה – דאון טאון ברוקלין

בצק אלים אוכלת בניו יורק

מדבר מהבטן אוכל בניו יורק

מדבר מהבטן על קומפלקס Eataly

מכירים עוד פוסטים שאני לא? יש לכם המלצות משלכם? מוזמנים להוסיף.

13 תגובות על “ברוקלין / אהוד בנאי – מדריך לשכונה הכי מגניבה בניו יורק: ברוקלין

 1. שי הגיב:

  יואו הכי הייתי צריך תפוסט הזה!! מגיע בסוף אוקטובר נא לכתוב ביומן!

 2. yaellicht הגיב:

  So much to do, so little time!! פוסט מוש!

 3. חן שוקרון הגיב:

  מושלם. גם במילות השיר של אהוד בנאי בהם פתחת את הפוסט, גם בהסבר ובפירוט וגם בעיתוי (כן, גם אני שם בקרוב :-))
  תודה שנה טובה

 4. גיל הגיב:

  תמונות קצת מעפנות? תמונות קצת מעפנות?!
  הן מהממות כרגיל! 🙂
  איזה פוסט כיפי. הלוואי שיצא לי להשתמש בו בקרוב.

 5. מעין הגיב:

  איזה שיר אהבה מקסים, המילים, התמונות, הכל ביחד. בפעם הבאה שאני בניו יורק (הלוואי), אם יהיו לי יותר מ-3 ימים (הלוואי הלוואי), אני מבטיחה להקדיש יום לברוקלין. שתהיה שנה טובה ומתוקה

 6. תמר ליבס הגיב:

  הי יובל…
  "ברוקלין בייבי בשמלה פרחונית"….קנית אותי.
  איזה משפט…בעיני המהות של כל הפוסט הכל כך יפה הזה. מהמעט שנשמתי אותה, היא לגמרי בייבי ולגמרי בשמלה פרחונית. הברוקלין הזאת.
  קראתי את הפוסט הזה כמה ימים לפני שהעליתי את הפוסט שלי על ניו יורק והרגשתי שאני פשוט חייבת לחזור שוב שפספסתי אותה. לצערי מחוסר זמן .
  הטיול שלי בניו יורק היה כל כך התחלתי. חקירה ראשונית מבחינתי, אבל כמו שכתבת ניו יורק זו עיר ללא הפסקה וגם ללא סוף ממה שאפשר לראות ולעשות בה.
  אני חושבת שהתמונות בפוסט הזה מקסימות!!התמונה עם הכביסה הצבעונית סובבה לי את הבטן מרוב שהיא יפה…
  הידע שלך ותיאור השכונות שם פשוט מושלם.
  זה ברור לגמרי שאתה מת על ברוקלין. מאוהב בה.
  תודה….♡

 7. נעה הגיב:

  עשית חשק יובל. איזו כתיבה נהדרת. נשיקות

 8. […] באים לבקר בעיר האורות שלא ישנה לרגע,  בוודאי כבר הצצתם במדריך לברוקלין שכתבתי ואז חשבתם לעצמכם, אבל רגע, מה עם מדריך לשאר העיר? […]

 9. shomeret הגיב:

  ענית בדיוק על החיפוש שלי אחרי פוסט המלצות שלא ידבר רק על אותן פיצריות וגלידריות.
  יש לי הקצבה ליום בילוי בברוקלין- כשב18:00 כבר צריכה להיות בחזרה במנהטן. מכל הטוב שתיארת, במה ממליץ להתמקד? עבור זוג שלא רוצה רק סיור אומנות/סיור קולינריה/סיור הסיטוריה-תרבות, אלא לטעום מהכל.
  תודה!!

 10. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  את נהדרת, תודה על ההמלצות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s